Майола – олія для ваших кулінарних шедеврів

Мапа сайтуМапа сайту КонтактиКонтакти

Узбецька кухня

Узбецька кухня

Своєрідність і специфічні особливості узбецької кухні зводяться до:

а) кліматичних умови краю;

б) щедрості узбецької землі, яка дарує найрізноманітніші продукти харчування;

в) своєрідності багатовікових побутових традицій народу;

г) взаємозбагачення і асиміляції кулінарних досягнень різних народів, які проживають як на території Узбекистану, так і по сусідству з ним;

д) не тільки наукового, але і емпіричного характеру приготування страв, що базується на багатовіковому досвіді народних кулінарів, який передавався з покоління в покоління.

Що стосується технології приготування продуктів, то тут спостерігаються два основних процеси. Перший процес - це приготування страв без застосування вогню, складається з соління, квашення, маринування, сушіння, в'ялення. Другий процес - це приготування страв із застосуванням вогню, тобто теплова обробка, складається із шести основних способів:

I. Смаження - ковуріш:

а) Відкрите смаження - очік ковуріш. Продукти нанизуються на шпажки і на вертіла або кладуться на металеву сітку, укріплену на триніжках, і обсмажуються над ялівцевим вугіллям;

б) Смаження із застосуванням малої кількості жиру - жазлаш;

в) Смаження у великій кількості жиру, тобто у фритюрі – куп’єгда ковуріш.

II. Варка - кайнатіш:

а) Кип'ятіння у воді. Цим способом варять локшину, пельмені, м'ясо і овочі для супів без піджарки;

б) Кип'ятіння в молоці. Процес в основному такий же, як варіння у воді, з тією різницею, що більш тверді крупи і пружні овочі спочатку варять у воді до напівготовності, а потім опускають в кипляче молоко і доварюють до повної готовності.

III. Варка на пару - буглаш:

Для цієї мети користуються спеціальною паровою каструлею - касканом, що складається з двох відділень (верхнього та нижнього). Так варять манти, хунон, овочі і паровий шашлик.

Узбецька кухня

IV. Тушкування - дімлаш.

V. Випікання - тандірда пішіріш:

а) Випічка в горизонтальному тандирі.Тандир - це особлива піч, в якій випікають в основному коржики і печені пиріжки - самсу, іноді і м'ясо, рибу, печінку, нарізані плоскими шматками;

б) Випічка у вертикальному тандирі - Єр тандірда пішіріш;

в) Випічка в духовій шафі - духовкада пішіріш. Випікання борошняних виробів і інших продуктів у камерах дров'яних, електричних і газових духовок ідентично з іншими кухнями.

VI. Складно-комбінаційний спосіб приготування страв - мураккаб комбінаціялі усулда пішіріш:

Для такого способу приготування страв необхідний котел (чавунний або алюмінієвий) з кулястим дном. Цим способом починають приготування плову та інших страв з зажаркою. Перенакалювання жиру - перша стадія складно-комбінаційного способу теплової обробки. Потім слідує процес обсмажування продуктів (цибулі, м'яса та моркви). Приготування зірвака, тобто підливи плову, це третя стадія складно-комбінаційної технології. Четвертої стадією цього способу приготування страв є закладка рису. Коли випарується вся волога і рис стає м'яким, але сипучим, плов закривають для упрівання. Це вже остання - п'ята стадія складно-комбінаційного способу.

Характерними для узбецької кухні є страви з овочів і фруктів, на парному, прісному молоці або з додаванням кислого молока (Катик) і сметани (каймака), з яєць, м'яса великої рогатої і дрібної худоби, домашньої птиці і дичини, з борошна, рису, маша, нухата ( гороху) та інших круп.

 

На прикладі узбецької кулінарії можна спостерігати такі напрямки кулінарії:

яхнапаз (створення холодних закусок);

ошпаз (приготування супів, шурпи і різних других страв);

кабобпаз (приготування різного виду шашлику);

паловпаз (приготування різних варіантів плову);

сомсапаз (приготування самси - різних печених пиріжків);

нонпаз або нонвой (випічка різних видів коржів);

шакарпаз або кандолатчі (приготування солодощів).

© 2010 ТД "Майола". Усі права застережено.
79018, Україна, м.Львів, вул. Городоцька, 155

Design by VitGroup
Powered by VitGroup CMSBLOG